עברית  |  English  |  French  |
עברית  |  English  |  français  |  Deutsch  |  

פפאיה "אורורה" - פרי

דף הבית >> פפאיה "אורורה" - פרי

פפאיה "אורורה"

"אורורה-פפאיה"  מצטיינת בארומה מעולה, ניחוח נעים, צבע זהוב נאה, חיי מדף ארוכים, מרקם מוצק ונעים לנגיסה חסר זרעים ועשיר באנזימים.
הדרך הנוחה ביותר לאכול את הפרי היא לאחר פילוח, מתוך הקליפה, כמו אבטיח או מלון.

אכילת פרי – פפאיה בשלה

הפפאיה במיטבה  כאשר רובה בצבע כתום מבריק זוהר והמרקם חמאתי . יש לקנותה כאשר לפחות מחצית הקליפה החליפה צבע מירוק  לכתום.
אם המרקם עדיין לא עסיסי ורך דיו, אפשר לזרז את תהליך ההבשלה בשני אופנים:
1. להשאיר מחוץ למקרר, ככל שחם יותר ההבשלה מהירה יותר.
2. לחצות או לפלח את הפרי, או לקלף ולחתוך לקוביות. ככל שהחתיכה קטנה יותר כך ההבשלה מהירה יותר.

הפרי צריך להיות כולו עסיסי וטעים אבל לא בשל יתר על המידה שאז הוא מתוק מדי וכמות האנזימים (פפאין) פחותה. במצב האידיאלי רואים אגלי פפאין מבריקים על גבי החתך, והפרי אינו נמאס בגלל מתיקות יתר.
לעניין זה חשיבות רבה למי שמכניס את אכילת הפפאיה כמרכיב חשוב באיכות חייו.
אם הפרי מריר יתר על המידה כדאי להסיר את הקרום הפנימי של חלל הזרעים, את השילייה, כמו בתמונה למעלה משמאל.


 
במחקרים מדעיים חדשים נמצא כי כאשר קליפת הפרי שברה צבעה לכתום על העץ, מתפתחים נוגדי חימצון חזקים, החיוניים למניעת נזקים כימיים בגוף. הצבע האידיאלי הוא כמו בתמונות בעמוד זה.
את הפרי הבשל אפשר להגיש קלוף, וחתוך בתוספת מעט לימון או פסיפלורה להוספת חמצמצות. הפפאיה תשדרג כל סלט פירות, והיא מתאימה במיוחד להכנת שייק. 
 
הכנת שייק פירות או גלידה טבעית 
חוצים, קולפים ומערבלים את הציפה בתוספת 20% מיץ תפוזים, או מעט פרי חמצמץ אחר כלימון או פסיפלורה.
ניתן לגוון עם בננה או כל פרי אחר לפי העדפת טעם אישית. מערבבים בבלנדר.
 
 אם משאירים את השייק במקרר, הוא מסמיך ומתקבלת גלידה טבעית לגמרי. ללא תוספת סוכר, צבע וחומרים משמרים מלאכותיים.
ניתן גם להקפיא ולשמור למשך חודשים.

חינם - תכשיר קוסמטיקה תוצרת בית

לאחר האכילה ניתן להשתמש בקליפה כמסכת פנים. או כפילינג לגוף - התוצאות מפליאות.

ערך מזוני ורפואי של פפאיה בשלה
 
הייחוד הגדול של פפאיה לעומת שאר הפירות והירקות הוא חומר הנקרא "פפאין". חומר זה מפרק חלבונים למרכיבים, לבני יסוד להרכבת רקמות תאים בגוף האדם. על ידי כך ניתן לנצל את מיני המזונות שאנו אוכלים בצורה מיטבית.

פפאיה "אורורה" בשלה עשירה בויטמינים  
A,B,C,E ,K,M,P  ובאנטיאוקסידנטים, חומצה פולית, פלבנואידים, קרטנואידים מינרלים  וסיבים תזונתיים. הסוכר בפרי (כל עוד הוא לא בשל יתר על המידה) הוא בעל ערך גליקמי נמוך, תכונה המהווה יתרון לאנשים סוכרתיים. ייחודה של ה"אורורה" הוא שגם במצב בשל היא מכילה פפאין שהוא האנזים החשוב של הפפאיה אשר עוזר לעיכול חלבונים. ניתן לראות זאת בעין, על גבי החתך בציפה נאספים אגלי פפאין.

לצפייה בפרטים  את/ה מופנה לקרוא בלקט המאמרים והמחקרים במדור הבא באתרנו.
 
מניעת חמצון ומניעת סרטן:
 
המיגוון הגדול של פיטו-כימיקלים (חומרי טבע מהצמח) בפפאיה מסייע לתהליכים הביוכימיים בגוף. בניהם נוגדי חימצון רבים (אנטיאוקסידנטים) ואנזימים מפרקי החלבונים יחודיים לפפאיה דוגמת הפפאין. הפפאין פועל במשותף עם נוגדי החימצון ומגביר את פעילותם, ולכן מונע את התחמצנות הכולסטרול ושקיעתו בעורקים, שקיעה אשר סותמת אותם ומפחיתה בזרימת הדם למוח וללב . מעבר למניעת ההצטברות המשקעים בעורקים, הפפאין מפרק ומנקה משקעים שהצטברו בעבר.
הפפאיה הוכחה כמונעת סרטן בכלל וסרטן המעי הגס בפרט. ומסייעת גם לתהליכי ריפוי סרטן של הרפואה הקונבנציונלית. (מקטינה את ההשפעות השליליות של טיפולים כימותרפיים והקרנות מצד אחד, ומחזקת את המערכת החיסונית ומגבירה בניית רקמות ושיקומן מצד שני.) התכונות האנטי מסרטנות נזקפות לשילוב המייחד את הפפאיה של סיבים תזונתיים, אנזימים, ויטמינים ומגוון גדול של מונעי החמצון. על ריפוי סרטן הודות לפיטוכמיקלים מיוחדים לפפאיה ירוקה. ראה מידע במדור מאמרים ומחקרים.

השפעה האנטי דלקתית:
 
בעייה בריאותית אשר המודעות לחומרתה גוברת והולכת הנה דלקת כרונית. נמצא כי עושר חומרי הטבע אשר מצוי בפפאיה גורם להשפעה אנטי דלקתית, אשר מתבטא בזירוז החלמת פצעים והקלה בסימפטומים דלקתיים ככאבי מפרקים (ארתריטיס) וקשיי נשימה (אסטמה)  כן נמצא כי הפפאיה מפחיתה נגיעות במחלות הזדקנות כגון: סרטן הערמונית, דגרדציה של חוש הראייה ונזקים מצטברים מעישון סיגריות.

ההמלצה לאכול פרי כדבר ראשון בבוקר

יש אומרים שהפפאין עלול לאבד מיכולותיו לאחר שבא במגע עם חומצות העיכול המופרשות לקיבה עם כניסת המזון. ניתן "לעקוף" את הבעיה על ידי אכילת הפפאיה כדבר ראשון בבוקר, על קיבה ריקה. בנוסף, לפי רפואת הרמב"ם חשוב ביותר לזרז את היציאות ולנקות את המעיים בצורה סדירה. לכן באה ההמלצה לאכול פפאיה כדבר ראשון על הבוקר.
 
 
 
לייבסיטי - בניית אתרים